O wylewkach nie ma w zasadzie dużo do opisywania, ten etap budowy domu czeka każdego inwestora. Ważna rzeczą na jaka można zwrócić uwagę to należy przyjąć prawidłowy poziom podłogi.

W naszym przypadku najważniejszym punktem odniesienia był poziom przesuwnych drzwi tarasowych i to od niego była brana główna wysokość. Drugim takim punktem był poziom względem stopni schodów, odpowiednio odliczając przyszłą stąpnice na pierwszym schodku ( u nas wysokość schodków to 18 cm , a stąpnice bedą 3 cm dlatego podłoga została wylana na wysokość taką by pierwszy schodek bez wykończenia  miał 15 cm plus poziom paneli na parterze, czyli plus 11mm co daje 16,1 cm schodka bez wykończenia, lecz ze względu na najważniejszy poziom (drzwi tarasowych) wyszło 15,9 cm.

Dodatkowo można wykonać spadki w miejscach przyszłych kabin prysznicowych jeśli chce się później to wykończyć płytkami na płasko bez brodzika ( my taki zabieg wykonaliśmy w łazienkach na górze, na dole postanowiliśmy zrobić prysznic z normalnym brodzikiem.

Na rozłożonych spiętych i sprawdzonych rurkach od ogrzewania podłogowego została wykonana wylewka cementowa za pomocą  mikso-kreta. Wylewkę robiła ta sama firma co  tynki. Podłogi wyszły względnie prosto o grubości około 6-7 cm .  Zostały one zrobione w dwa dni przez firmę Dar-Bud (http://darbud.biz)

Cena : 26 zł z metra 2 ( w tym robocizna i materiał )

Dobra rada: Niestety pomyślałem o tym o fakcie, przy ogrzewaniu podłogowym (zresztą nie tylko) zrobić dokładne zdjęcia podłogi każdego pomieszczenia , wraz z jakimś punktem odniesienia. W szczególności przejścia rur w otworach pod drzwi wewnętrzne, przyda się to wiele razy np przy montowaniu listew w przejściach, wiadomo czy można wiercić czy nie 🙂

Poniżej zdjęcia  z realizacji.