Tynk to jest coś co już widać na etapie końcowym, dlatego dość długo zastanawialiśmy się jakie tynki wybrać gipsowe czy cementowo-wapienne. Każdy z tynków ma swoje wady i zalety, gipsowy dobrze reguluje wilgotność, cementowo-wapienny jest bardziej trwały.

Zaprawa gipsowa twarda, oraz lekka

Zaprawa gipsowa twarda, oraz lekka

Ostatecznie nasz wybór padł na tynk gipsowy, lecz oprócz łazienek, gdyż tam zastosowaliśmy tynk cementowo-wapienny. Wybrany przez nas tynk gipsowy to KREISEL „TYNK GIPSOWY TWARDY 651T”, ma on tę zaletę, że jest tak twardy jak cementowo wapienny co po części niweluje skutki obaw o uderzenia. Na sufitach natomiast zastosowaliśmy tynk lekki 651L.

TYNKI

Czas wykonywania tynków wyniósł około 2 tygodnie, w tym czasie panowie z firmy DarBud (http://darbud.biz) położyli 834 metry kwadratowe tynków. Muszę przyznać tynki zostały wykonane bardzo starannie pomimo niesprzyjającej aury ( akurat były deszcze i wichury co powodowało podwiewanie wiatru pod dachem i utrudniało pracę).

Należy pamiętać o położeniu gruntu pod tynki, oraz zabezpieczeniu elementów metalowych odpowiednim preparatem celem zapobiegnięciu korozji.

Gruntowanie

Gruntowanie

grunt pod tynki gipsowe

Koszty wykonania tynków zamknęły się w kwocie 30 zł z materiałem za m2.

Poniżej parę zdjęć z realizacji tynków. Pozdrawiam, Mariusz.

TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI

sufit w kuchni

sufit w kuchni

TYNKI

sufit w salonie

sufit w salonie

TYNKI

sufit w jadalni

sufit w jadalni

TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI TYNKI