Ponieważ nasz dom jest budowany systemem gospodarczym do budowy fundamentów użyliśmy własnoręcznie robionych bloczków (cena bloczka 2,8 zł w składzie aktualnie, musiałem dokupić 100 bloczków), bloczki te były robione przeze mnie już dobrych kilka lat temu , miały iść na inna bczkówudowę w końcu nie poszły i tak się zostały 🙂 z korzyścią dla nas .

Wczoraj ekipa budowlana rozpoczęła budowę fundamentów z bloczka, do tego deszczyk popadywał. Jeden z majstrów stwierdził że tak mocnych i tak nierównych bloczków to jeszcze nie miał, ale dali radę.

Przy okazji już wiemy ile Styroduru Expert firmy Austrotherm  bedzie nam potrzeba i zamówienie zostało złożone na 59 m2 o grubości 14 cm. Do tego Folia kubełkowa i klej do płyt styropianowych. Na rynku co prawda jest cała masa różnych styropianów do izolacji fundamentów, są miedzy innymi jakieś typu proaqua itp. które mają również dobre parametry na nasiąkliwość i w miarę dobre na ściskanie. Ale fundamenty robi się raz i chce się o nich zapomnieć, dlatego wybrałem styropian Austrotherm który w ocenie kierownika budowy jak również ekipy budowlanej jest najlepszym wyborem do izolacji fundamentów co prawda można by zaoszczędzić prawie 90 zł na każdym metrze sześciennym wybierając coś tańszego „prawie” o takich samych parametrach, ale licząc ewentualne koszty poprawek i tego że teren jest gliniasty postawiłem na jakość. A jak wiadomo jak w tej reklamie „prawie” robi różnicę. A my z żoną chcemy zrobić fundamenty, zasypać i o nich na zawsze zapomniec 🙂

Cena Austrotherm EPS 035 EXPERT  to 330 zł za m3, z jednego metra sześciennego  wychodzi 7,14 m2.  u nas wyszło 59 metrów czyli 8,26 m3, co daje nam około 2726 zł.

Musze pochwalić murarzy za naprawdę proste postawienie ścian fundamentowych ( dziś powinni skończyć ), poniżej zdjęcia z wczoraj.

Pozdrawiam, Mariusz